Czarter jachtów w Tajlandii  –  informacje ogólne

Czarter jachtów w Tajlandii  –  piękne i ciekawe trasy żeglarskie.  Centrum żeglarskie i  port startowy dla rejsów podczas czarteru jachtów w Tajlandii znajduje się w Phuket na wyspie o tej samej nazwie.  Phuket Sea wraz popularnymi wyspami min Ko Tapu ( znaną jako wyspa Jamesa Bonda) stanowią centrum turystyki jachtowej . Na trasie rejsu odwiedzamy wiele wysp, zatok i zatoczek ,min popularna wśród żelarzy zatoka Phang Nga czy  leżącą w Malezji wyspa Langkawi. Przez cały rok panują dobre warunki do żeglowania, łagodne monsuny, temperatura powietrza 28-35 C, temperatura wody min 25 C do 29 C.

W naszej ofercie czarterowej możemy zaproponować Państwu katamarany : Lagoon, Catana, Salina i jachty jednokadłubowe : np Sun Odyssey, Harmony, Oceanis.

Warunki klimatyczne i pogoda

Klimat tropikalny, monsunowy.

W rejonie wyspy Phuket umiarkowane monsuny, silne wiatry występują bardzo rzadko. Średnia siła wiatru 3-4B, od listopada do kwietnia przeważnie z kierunku NE, w pozostałym okresie – od połowy kwietnia do października – z kierunku SW (bardzo rzadko siła wiatru może okresowo wzrastać do 6B).

Temperatura

Temperatura powietrza: 28-35 C
Temperatura wody: 28-32 C

Prognoza pogody w Tajlandii
Meteovista

Zarezerwuj wakacje już dziś wysyłając do nas zapytanie Wyślij zapytanie